Завершальна конференція з планування навчань “Сі Бриз-2018” відбувається в Одесі

Заключна конференція з планування українсько-американського навчання “Сі Бриз-2018” стартувала в Одесі.

Як повідомив прес-центр Військово-морських сил Збройних сил України, представники 17 країн – Болгарії, Великої Британії, Італії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, США, Туреччини, України та Швеції – до 26 квітня остаточно узгодять план проведення маневрів, формат участі в навчаннях військових різних країн і рекогносцировку місць проведення навчання.

Крім ВМС ЗСУ, до планування долучилися представники інших видів українських збройних сил і силових структур.

“Підготовка до маневрів відбувається планово та охоплює всі аспекти. Важливе місце відводиться і вивченню іноземної мови та військової термінології Північноатлантичного альянсу. Першим на черзі став особовий склад нового Морського командування, який входить до багатонаціонального штабу навчань”, – цитує прес-центр керівника навчань від українських ВМС Олексія Неіжпапу.

У ВМС нагадали, що особливістю навчань “Сі Бриз-2018” стане управління силами морського, наземного і повітряного компонентів з моря. Багатонаціональний штаб буде розміщуватися на кораблі управління ВМС США USS Mount Whitney.

“Сі Бриз” проводяться з 1997 року щорічно відповідно до “Меморандуму про порозуміння та співпрацю з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України” від 1993 року. Вони проводяться з метою підготовки та нарощення бойової готовності Військово-морських сил Збройних сил України на двосторонній основі, але є відкритими для інших країн.