Від початку війни пошукові групи “Евакуація-200” вивезли з Донбасу 1736 тіл загиблих військових

У рамках гуманітарного проекту “Евакуація-200” вивезено з району бойових дій на Донбасі 1736 тіл захисників України, 71 військовослужбовець вважається зниклим безвісти. Такі дані у вівторок, 14 травня, оприлюднив на брифінгу начальник управління Цивільно-військового співробітництва (ЦВС) Збройних сил України полковник Олексій Ноздрачов.

“З 2014 року в рамках реалізації гуманітарного проекту «Евакуація 200” пошуковими групами вивезено з району бойових дій 1736 тіл, 865 транспортовано до місць остаточного поховання та передано родичам загиблих”, — повідомив Ноздрачов.

Loading...

Він зазначив, що за весь період АТО та операції Об’єднаних сил у ЗС було обліковано 525 безвісти зниклих. На сьогодні у ЗС залишається 71 військовослужбовець, що вважається безвісти зниклим. Водночас, Ноздрачов зауважив, що вже є 28 позитивних результатів ДНК, “що надає нам можливість зменшити кількість захисників, які вважаються безвісти зниклими».

Він нагадав, що гуманітарний проект «Евакуація 200” у вересні 2019 року відзначить п’яту річницю, і додав, що робота ЗС з пошуку зниклих безвісти, евакуації тіл загиблих та транспортування до місця поховання продовжується на постійній основі. Відділ ЦВС, який координує зазначений проект, сприяє слідчим органам, співпрацює з органами державної влади, зокрема, закладами судової експертизи Мінохорони здоров’я, Нацполіцією, Червоним Хрестом.