Україну і Росію можуть на 3 роки відсторонити від участі в Євробаченні

FILE PHOTO: The logo of the 2017 Eurovision Song Contest is seen during a ceremony to hand over the Eurovision host city insignia to the Ukrainian capital in Kiev, Ukraine January 31, 2017. REUTERS/Gleb Garanich/File Photo

Європейський мовний союз, що організовує пісенний конкурсу Євробачення, на наступному тижні розгляне питання про застосування санкцій до України і Росії за ситуацію, яка склалася в цьому році.

Про це німецькому виданню ZDF Heute повідомив глава оргкомітету конкурсу Франк-Дітер Фрайлінг.

За його словами, своє рішення союз оголосить вже після конкурсу, ймовірно, в рамках засідання 12 червня.

Фрайлінг уточнив, що не сумнівається в тому, що країни будуть покарані, питання полягає лише в тому, які саме санкції це будуть.

Статут ЄМС передбачає, зокрема, такі санкції, як грошовий штраф, позбавлення спонсорської підтримки, відсторонення від участі в конкурсі на строк до трьох років та ін.

Глава оргкомітету Євробачення нагадав, що, організовуючи конкурс, Україна взяла на себе зобов’язання забезпечити виступ всіх учасників, але не виконала його в ставленні російської представниці – співачки Юлії Самойлової.

Однак, за його словами, і Росія порушила правила конкурсу, оскільки представники її делегації не були присутні на обов’язкових попередніх зустрічах в Києві на початку року.

Источник

ПОДЕЛИТЬСЯ