“Україна може забути про інтеграцію до Європи”, – офіційна Угорщина

Угорщина погрожує блокувати будь-які ініціативи України у її просуванні у напрямку європейської інтеграції та участі у програмах Східного партнерства.

Про це заявив міністр МЗС Угорщини Пейтер Сійярто у вівторок, коментуючи підписання українського закону “Про світу” Петром Порошенко.

— Ми можемо гарантувати, що це боляче вдарить по майбутньому України, – зазначив угорський міністр, який наразі перебуває у Сінгапурі разом з делегацією на чолі з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.

За словами Сійрято, підписання Порошенком закону про освіту є ганьбою для України.

Президент Порошенко не раз говорив про те, що Україна хоче бути ближче до Європи, але сьогоднішнє рішення є «далеким від Європи, адже був зроблений величезний крок у зворотному напрямку», – зазначив Сійрято.

Угорський посадовець вважає, що порушивши міжнародні зобов’язання, Україна може забути про інтеграцію до Європи. І пригрозив, що Угорщина буде блокувати будь-яку ініціативу, яка буде вигідною для України.

Петер Сійярто зазначив, що на засіданні Ради ООН з прав людини Угорщина планує різко засудити рішення уряду України і використати своє право вето на будь-яку пропозицію, якщо рішуче не буде засуджено український закон “Про освіту”.