Власть

У Президента хочуть скоротити кількість депутатів місцевих рад майже вдвічі

В процесі реформи децентралізації влада планує скоротити майже вдвічі кількість депутатів місцевих рад. Про це заявив заступник голови фракції «Слуга народу» Олександр Корнієнко в коментарі журналістам.

«У нас зараз близько 100 тисяч депутатів місцевих рад, а їх буде близько 60 тисяч, тобто майже вдвічі зменшиться кількість депутатів», — зазначив Корнієнко.

Loading...

За його словами, зміни в законодавстві в частині децентралізації передбачають також введення інституту префекта, причому у префектурі в області працюватиме приблизно 50 осіб, а окружні префекти – до 20 осіб.

При цьому він додав, що замість місцевих державних адміністрацій, які пропонується ліквідувати, пропонується створити префектури, які будуть очолювати префекти – державні службовці, які призначатимуться Президентом за поданням уряду. Вони будуть забезпечувати реалізацію державних програм на території округу та області і здійснювати нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування.

Крім того, законотворці планують лишити облради, скасувавши при цьому райради.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді заявляли, що окуповані території Донбасу можуть отримати особливий статус відповідно до реформи децентралізації, а не через зміни в Конституції.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що уряд у будь-якому випадку продовжить реформу децентралізації.

Источник
unn.com

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Кнопка «Наверх»
Закрыть
Закрыть