Шнобелівська премія-2017: Рідкі коти і обнімання з крокодилами

У Гарвардському університеті пройшла церемонія оголошення лауреатів Шнобелівської премії

Про це повідомляє The Guardian.

“Вчені з усього світу зібралися на щорічну церемонію, присвячену дослідженням, які спочатку змушують вас сміятися, а потім змушують вас думати”, – пише видання.

Так, кожен лауреат отримав вже традиційну нагороду понад 10 трильйонів зімбабвійських доларів.

Шнобелівська премія з фізики дісталася Марку-Антуану Фардіну, який довів, що коти – це рідина.

“У рідкому стані речовина займає певний обсяг і приймає форму ємності, в якій знаходиться”, – прокоментував Фардін своє дослідження. Він додав, що дорослі коти розтікаються швидше за кошенят.

Натомість, премія миру дісталася групі дослідників, які з’ясували, що гра на дудці діджеріду допомагає впоратися з апное і хропінням. 25 добровольців, які страждали від апное, що супроводжувалося хропінням, протягом чотирьох місяців грали на діджеріду по 5-6 днів на тиждень по 25 хвилин.

Премія з економіки дісталася дослідникам, які з’ясували, що обійми з крокодилом знижують потяг до азартних ігор. 62 чоловіки і 41 жінка, які взяли участь в експерименті, мали робити ставки в ігрових автоматах. Частині з них перед тим, як зробити ставки, потрібно було потримати на руках метрового крокодила.

Ті добровольці, які відчули через необхідність тримати на руках крокодила сильні негативні емоції, робили маленькі ставки. А ось ставки тих, кого хижа тварина не дуже налякала, навпаки були вищими, ніж у контрольної групи.

Ще одну премію отримав дослідник, який визначив швидкість росту вух людини – 0,2 мм на рік.