Посол Ірану: Ми готові обговорювати безвізовий режим з Україною

Тегеран очікує змін у процедурі надання української візи для громадян Ірану і готовий навіть обговорювати безвізовий режим між двома країнами. Про це в інтерв’ю розповів посол Ісламської Республіки Іран Мохаммад Бехешті-Монфаред.

«Процедуру надання української візи для громадян Ірану спростили, але певні труднощі все ще лишаються, тож очікуємо змін у цьому питанні. Тегеран готовий навіть обговорювати безвізовий режим між країнами. Ну чи щонайменше сподіваємося на спрощення надання віз для двох категорій громадян: бізнесменів і туристів. Це дуже важливо для зміцнення двосторонніх відносин», – сказав він

За словами Бехешті-Монфареда, віце-прем’єр України Геннадій Зубко недавно сказав, що Іран увійде до списку країн, із якими Україна має спрощений візовий режим. Але наразі цю обіцянку не виконано. Зате такий режим отримали мікроскопічні країни. І навіть якщо все їхнє населення приїде до України як туристи, це незіставно з можливостями Ірану.

«Наші народи мають спільне коріння, про що недавно казав Павло Клімкін. Водночас держави, які не мають з Україною жодних глибоких історичних та культурних зв’язків, опинилися в списку тих, із ким спрощено візовий режим. А Ірану там немає. Іранські туристи дисципліновані, щедрі й щиро люблять Україну. Дуже сподіваємося найближчим часом побачити українських туристів і в нашій країні. Ми відкрили консульський відділ, робота якого побудована так, щоб усі питання, з якими звертаються громадяни, розглядати впродовж одного дня», – розповів посол Ірану.