Порошенко звільнив 3 суддів за порушення присяги

Президент України Петро Порошенко на підставі подання Вищої ради юстиції підписав укази про звільнення суддів Донецького окружного адміністративного суду Наталії Мальцевої та Наталі Спасової, а також судді Макарівського районного суду Київської області Владислава Оберемка за порушення присяги.

Як повідомляє в понеділок прес-служба глави Української держави, у поданні ВРЮ зазначається, що до січня 2015 року Н.Мальцева та Н.Спасова, займаючи посади суддів України, зайняли посади у так званих “судах” на тимчасово окупованій території Донбасу. Такі дії цих суддів порушують Конституцію і закони України та підривають довіру до них, як носіїв судової влади України.

“Встановлено також, що у ніч з 27 на 28 лютого 2015 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Владислав Оберемко, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не виконав вимоги працівника ДАІ про зупинку транспортного засобу, а після того, як його зупинили, поводився агресивно, вживав ненормативну лексику, відмовився надати документи на транспортний засіб і право керування ним, погрожував вогнепальною зброєю, ухилявся від проходження медичного огляду”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, встановлено, що 15 вересня 2014р під час розгляду в судовому засіданні цивільної справи В Оберемко порушив обов’язки забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справи, і цим порушив присягу судді.

Іншими указами глава держави звільнив ще 11 суддів ряду судів у зв’язку з поданням заяви про звільнення за власним бажанням або про відставку, а також через завершення строку, на який був призначений суддя. Крім того, П. Порошенко підписав укази про переведення 5 суддів і призначення 27 суддів низки судів.

 

Источник