Порошенко може не приїхати на саміт «Східного партнерства», – іноЗМІ

Україну не влаштовує проект декларації, який підготований до саміту «Східного партнерства», що відбудеться найближчої п’ятниці у Брюсселі.

За інформацією «Польського радіо», президент України Петро Порошенко попередив, що не прилетить до столиці Бельгії, якщо документ не змінять.

У декларації говориться про визнання європейських прагнень країн «Східного партнерства», однак, у той же час, не виходячи за рамки вже встановленої схеми. Документ не представляє, наприклад, європейської перспективи для України.

Крім того, Києву не подобається посилання на декларацію лідерів Європейського Союзу з грудня 2016 року, яку тоді писали під голландців і що мала переконати їх підтримати угоду про асоціацію ЄС з Україною. У документі говориться, що угода не веде до автоматичного членства України у Спільноті. Для влади у Києві посилання на такі висновки є негативним і вона хоче більш позитивного послання.

Щоправда дипломати ЄС, з якими спілкувалося «Польське радіо», сумніваються, що можна ще щось змінити саме у цьому розділі. Вони підкреслюють, що проти будь-яких, більш амбіційних стверджень виступають передусім Нідерланди.

ИСТОЧНИКzik.ua
ПОДЕЛИТЬСЯ