Аналитика

Патрульная полиция не справляется с вызовами — эксперт

Сотрудники Госавтоинспекции в Днепре осуществляют патрулирование совместно с патрульными полицейскими. Такие меры были приняты из-за того, что аварийность на дорогах города стремительно растет, а штат патрульной полиции укомплектован чуть более, чем на половину.

При этом, руководство полиции Днепра вполне допускает вероятность, что ГАИшники будут работать на дорогах города на постоянной основе. Также патрулирование сотрудниками экс-ГАИ будет проводиться в Кривом Роге.

Loading...

Возвращение ГАИ на дороги Украины прокомментировал в эфире радиостанции Голос Столицы автоюрист Богдан Глядык.

Який правовий статус у працівників ДАЇ, які вийшли на патрулювання в Дніпрі? Начебто ця служба ліквідована…

— До кінця цього року патрульна поліція має право використовувати в своєму штаті колишніх працівників ДАЇ. Це чітко передбачено законом України «Про Національну поліцію» в прикінцевих положеннях.

Крім того, що вони можуть їх використовувати, до кінця цього року також використовуються і форма, і автомобілі, і бланки, і емблеми колишніх підрозділів МВС. Тобто ще протягом цих півтора місяця, що залишилися, це повністю в рамках закону.

Тобто 31 грудня це останній день, коли патрульна поліція може користуватися цими жезлами?

— Фактично, так. Жезл — це є один з елементів, які дозволяють зупинити транспортний засіб, це може бути жезл, може бути цей диск, більше того, правилами чітко не передбачено, що це має бути, це навіть може бути просто сигнал рукою.

Але в цілому, якщо ми говоримо про тих працівників ДАЇ, які колись були, зараз вони переведені в управління безпеки дорожнього руху, відповідно, так, їхніми послугами можна користуватися до кінця цього року.

Працівники повинні мати документи, що вони належать до патрульної поліції і мають право працювати?

— Документи, всі бланки документів і посвідчення також діють до кінця цього року. Тобто якщо у них є введені ще раніше, до вступу в дію закону «Про Національну поліцію» посвідчення і термін їхньої дії ще не закінчився, то до кінця цього року вони також можуть ними користуватися.

Єдине, що вони повинні бути виключно з працівниками патрульної поліції. Тобто самостійно вивести на вулицю колишнього державтоінспектора не можна.

Інші підрозділи поліції можуть бути замість патрульних?

— Тільки патрульна поліція має право здійснювати таке патрулювання.

Якщо патрульного поліцейського немає, як себе поводити?

— Тоді потрібно розбиратися, на підставі чого ці державтоінспектори сьогодні на дорогах.

Як мені відомо, вже в усіх містах забезпечена діяльність патрульної поліції. Так, є ще проблема з фінансуванням, що потрібно їх перевдягнути, перевзути, їхні автомобілі перемалювати, власне для цього залишили таких перехідний період в півтора роки, який закінчується в кінці цього року.

Тому, в принципі, десь на периферії, в невеликих містах, не виключено, що ще повноцінно патрульна поліція не забезпечена, не введена, тому припускаю такі моменти, що можуть бути колишні державтоінспектори ще десь в Україні. Але наскільки мені відомо, вже повинна була закінчитися заміна.

Взагалі, якщо ми говоримо про можливе повернення ДАЇ на вулиці українських міст, наскільки це можливо?

— Я думаю, це можна зробити шляхом переатестації старих працівників ДАЇ і введення їх в патрульну поліцію.

Більше того, зараз готується нова служба в частині патрульної поліції, так звана дорожня поліція. Тому не виключено, що будуть внесені якісь зміни і, можливо, дозволять патрулювати окремо дорожній поліції в містах.

А якщо вже не пройшли переатестацію, були звільнені, а зараз їх повертають. Такий сценарій можливий?

— Я думаю, якщо поставити за мету, якщо керівництво МВС захоче, вони зможуть придумати сценарій, як це зробити. Питання, чи готові вони будуть це робити, тому що це не тільки проблеми в самих співробітниках, це ризики політичні, зокрема для керівництва, повернення назад ДАЇ. Чи готові вони до цього — це вже інше питання.

А як вони мають бути готові до цього?

— Я маю на увазі, політично. Чи готові вони потім понести перед державою, перед населенням держави відповідальність. Ми ж всі розуміємо, що у нас вже сформований негативний досвід діяльності цієї служби, через те країна хотіла змін.

Чому вводилася патрульна поліція? Тільки через те, що ДАЇ не виправдовувала тих очікувань, які вона повинна була забезпечити для держави, для населення. І якщо зараз їх повертати, чи постмайданне суспільство готове їх повернути назад?

Але юридичні шляхи для повернення все ж таки існують?

— На даний момент я не бачу таких шляхів, але якщо це буде потрібно, я переконаний, що це можна буде створити такі шляхи юридично.

Патрульна поліція не справляється?

— Я навіть висловлю свою суб’єктивну думку: патрульна поліція неповноцінно справляється з тими викликами, які у нас сьогодні є.

Я особисто розумію, що це є початок діяльності, що патрульні поліцейські навчаються лише, але, на жаль, навчаються на нас, на простих громадянах, які кожен день беруть участь в дорожному русі, і не хочеться, щоби на нас вчилися.

І сьогодні, дійсно, аварійність збільшується на дорогах, злочинність збільшується, і це вже є ознакою того, що патрульні поліцейські не справляються з тими викликами. Тому саме лише повернення ДАЇ, а, до речі, в самій службі теж є багато чого хорошого, зокрема вміння оперативно справлятися з певними викликами на дорозі, не варто порівнювати з тим, що погано справляється наша патрульна поліція. Але я думаю, що це не самий гірший варіант, який може бути.

 
Источник

Теги

Похожие статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Кнопка «Наверх»
Закрыть
Закрыть