Нові монети України: як замінять паперові гроші?

Гаманці українців погладшають! З дня на день з’являться новІ монети – номіналом 1 та 2 гривні. 27 квітня металеві гривні відправили до підрозділів Нацбанку, аби потім розподілити між фінустановами.

Одно- та двогривневі монети почали карбувати у квітні. Новенькі гривні діаметром навіть менші за сучасні п’ятаки. Згодом вони мають повністю витіснити купюри такого ж номіналу. А ще – зекономити чимало коштів держбюджету, адже служать набагато довше за паперові.

Нові монети змінять моду і на гаманці українців. У цьому переконаний Євген, шкіряних справ майстер. Уже кілька років хлопець розробляє новий дизайн гаманців. Останнім часом, каже, взагалі стали шити моделі без відділення для дріб’язку. Показує найпопулярніший зразок. 

У Нацбанку планують найближчими роками монетами замінити і купюри у 5 та 10 гривень. Відтак, скоро дріб’язком вважатимуться уже не копійки, а гривні. Українці ж продовжують відмовлятися від грошей на користь карток – лише за останній рік кількість безготівкових операцій виросла на третину.