НАТО не готове запропонувати Україні програму посилених можливостей – Столтенберг

Північноатлантичний альянс буде продовжувати підтримувати Україну, однак пропонувати програму посилених можливостей поки не збирається.

Про це під час саміту в Брюсселі сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, відповідаючи на запитання народного депутата України Ганни Гопко.

“Я не очікую, що рішення буде прийняте під час цього саміту. Але я знаю, що ми продовжимо нашу підтримку України… У нас є план підтримки, у нас затверджений пакет допомоги, трастові фонди. І на цьому необхідно сфокусуватися. А також на підтримці реформ, що проводяться в Україні”, – сказав Столтенберг.

Він зазначив, що є “багато інструментів для розвитку відносин з Україною”.

“У мене була можливість поставити Столтенбергу питання під час відкритої дискусії. Україна 5 відсотків ВВП витрачає на безпеку й оборону. Бере участь майже у всіх місіях НАТО. Ухвалила дуже важливий закон про нацбезпеку. Українська армія на 8-му місці у Європі. Ми заслужили на те, щоб отримати програму розширених можливостей, яка була заблокована через угорців. Моє питання було, як він це бачить? На це сказав, що у рамках нинішніх можливостей НАТО буде посилювати роботу з Україною”, – розповіла журналістам Гопко.