Нардепи за канікули “нагуляли” 128 законопроектів

“Попри перебування у відпустках, окремі народні депутати продовжують активно займатися законодавчою діяльністю. Так, за місяць канікул (з 14 липня по 22 серпня) було зареєстровано 128 нових законопроектів. Однак значна частина таких ініціатив ризикує потрапити в категорію законодавчого спаму”, – констатували в КВУ.

Так, нардепи зареєстрували законопроекти, щодо внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності, відповідальності за незаконне перетинання держкордону, процедури звільнення та призначення обмудсмена, законопроект щодо права лікаря на відмову від аборту через міркування совісті.

“На практиці в період відпусток законопроекти подають не самі народні депутати, а їхні помічники чи працівники апарату партії. Як правило, народний депутат заздалегідь ставить свій підпис під документами, а текст законопроекту може допрацьовуватися без жодної участі парламентаря. У результаті, намагаючись пропіаритися як законотворці, депутати закидають апарат ВРУ великою кількістю спаму”, – пояснив голова КВУ Олексій Кошель.