На Львівщині воїни під егідою НАТО здобули мирні професії

У місті Яворові, в приміщенні районної філії Львівського обласного центру зайнятості відбулося вручення документів про здобуття професії «Управління персоналом» учасникам АТО та військовослужбовцям, а також – звільненим у запас.

Про це повідомив сьогодні, 4 квітня.

Ці навчання відбулися на базі 24 окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Перепідготовка з особами військових професій пройшла з метою адаптації людей до мирного життя. Адже навчалися захисники Вітчизни за фінансової підтримки НАТО.

В урочистостях взяли участь голова Яворівської РДА Орест Хлян, директор ГО «Західний регіональний центр перепідготовки військовослужбовців» (ЗРЦП) Андрій Рой, його заступника Михайло Герцик, виконавчий директор програми «Україна-НАТО» Олександра Огородник.

Очільник Яворівщини Орест Хлян подякував керівництву ЗРЦП за якісне навчання з перепідготовки військових спеціалістів на мирні професії, а також побажав успіхів, і, щоб знання, які одержали курсанти стали гідною підмогою у житті.

Директор ЗРЦП Андрій Рой теж подякував слухачам за їхню активність та бажання змінюватися.

Слухачам було вручено під оплески присутніх сертифікати спеціаліста та Грамоти й відзнаки.


У коментарі директор ГО «Західний регіональний центр перепідготовки військовослужбовців» (ЗРЦП), член ЛОО СОУ Андрій Рой, наголосив, що слухачі проходили перепідготовку за програмами НАТО, ОБСЄ та бюджетні кошти у містах Бродах, Володимирі-Волинському, Дрогобичі, Золочеві, Луцьку, Львові, Мукачевому, Рівному, Самборі, Стрию, Ужгороді, Червонограді, Чернівцях та Яворові. У Центрі діють курси з перепідготовки військовослужбовців, надається допомога в працевлаштуванні. Після закінчення навчання видають свідоцтво державного зразку та сертифікат. Проводяться курсові програми перепідготовки, виграні на міжнародних тендерах. Ще з 1999 р. у центрі проводяться мовні курси за фінансування НАТО (німецька та англійська мови), а пізніше розпочалися й економічні.

«30 березня ГО ЗРЦП завершила заняття в групах в Бродах («Менеджмент малого бізнесу», 30 випускників) та Яворові («Управління персоналом», 29 випускників). Це були останні групи 2017 року, що проводилися під егідою НАТО в Україні.

А в Дрогобичі ми відкрили вже групу 2018 року, що проходить за новим трирічним тендером з НАТО. Це – група, що навчатиметься за новою для Дрогобича програмою «Комп’ютерна графіка та Веб-дизайн», яка враховує потреби тих військовослужбовців, що були в АТО, де одержали травми та поранення. 25 військовослужбовців матимуть змогу пройти безкоштовно таке навчання у Дрогобицькому державному педагогічному університеті впродовж квітня-червня цього року (350 годин) за фінансування НАТО», – інформує директор ГО «Західний регіональний центр перепідготовки військовослужбовців» (ЗРЦП), член ЛОО СОУ Андрій Рой.