Коломойський відсудив в Ахметова 1,3 млрд грн

7 червня Госпсуд Дніпропетровської області задовольнив позов ТОВ «Спіріт Фінанс» до ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» (в справі №904/4009/18) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,3 млрд грн.

Згідно з судовими матеріалами, у вересні 2017 року загальні збори акціонерів ПАТ «ПівдГЗК» прийняли рішення про виплату дивідендів на 16,16 млрд грн (10,16 грн із розрахунку на одну просту акцію).

Loading...

Як зазначається, в установлений законом термін дивіденди не були виплачені для низки акціонерів компанії, у т.ч. Мелчет Інвест Лімітед (Багами), Дакстон Холдінгз Лімітед (Кіпр), Лакріно Інвестментс Лімітед (Кіпр), Мілнербей С.А. (Британські Віргінські острови), Бріммілтон Лімітед (Британські Віргінські острови), Ренальда Інвестментс Лімітед (Кіпр).

У травні-2018 вказані акціонери ПАТ «ПівдГЗК» на підставі договорів факторингу відступили відповідні права вимоги для ТОВ «Спіріт Фінанс» в розмірі 1,17 млрд грн.

Однак ПАТ «ПівдГЗК» грошові зобов’язання перед ТОВ «Спіріт Фінанс» також не виконало.

У рамках вказаного судового спору ПАТ «ПівдГЗК» подавало зустрічний позов з вимогою визнати удаваними (фактично агентськими) згадані договори факторингу. Однак суд відмовився задовольнити ці вимоги ПАТ «ПівдГЗК».

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ПАТ «Південний гірничо-збагачувальний комбінат» є Рінат Ахметов.

Засновником ТОВ «Спіріт Фінанс» вказане ТОВ “Спіріт Солюшнс”, засновниками якого в свою чергу є низка фізосіб. Серед них — у т.ч. Артем Замша, який з 2013 року є директором збанкрутілої компанії “Аеросвіт” та призначався главою наглядової ради Стахановського заводу феросплавів (ці структури пов’язували з “приватівцями”).

Як писав Finbalance, згадана вище кіпрська компанія Ренальда Інвестментс Лімітед, яка фігурує в числі акціонерів ПАТ «ПівдГЗК, пов’язана з Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, на початку травня І. Коломойський публічно анонсував “деолігархізацію” для Р. Ахметова.

Разом з тим, у червні близька до Р. Ахметова партія “Опозиційний блок” оголосила, що братиме участь в дострокових парламентських виборах спільно з низкою партій, у т.ч. «Відродження» і «Довіряй справам», які близькі до І. Коломойського