Гриневич заявляє про нові “мовні” претензії з боку Угорщини

Угорщина погодилася з тим, що Україна має виконати рекомендації Венеційської комісії щодо закону по освіту, натомість знаходить нові приводи для невдоволення мовною політикою в Україні.

Про це на брифінгу заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Прикро, що Угорщина знаходить нові приводи для невдоволення. Зараз угорській стороні не подобається проект закону про мову в парламенті,  він ще не пройшов перше читання, а вони вже про нього говорять», – сказала Гриневич.

Вона зазначила, що 23 червня під час зустрічі міністрів закордонних справ Угорщини  та України Петер Сіярто висловив позицію, що Угорщина вимагає від України виконання рекомендацій Венеційської комісії. Втілення цих рекомендацій, за словами Гриневич,  – справа українського парламенту. Натомість раніше угорська сторона вимагала, щоб викладання в школах угорської меншини велося 100% угорською мовою.  Рекомендації Венеційської комісії, за словами Гриневич,  є слушними з точки зору освітнього процесу, до того ж Венеційська комісія не вимагала від України змінювати статю про мову освіти.

Гриневич повідомила, що саме сьогодні відбудуться чергові перемовини з лідерами угорської громади в Україні, де обговорюватиметься закон про загальну середню освіту.