ГПУ порушила кримінальне провадження проти директора НАБУ Ситника

Генеральна прокуратура України порушила кримінальне провадження щодо директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства, пише “Українська правда” в четвер увечері з посиланням на власні джерела в Генпрокуратурі.

За даними видання, А.Ситніка можуть вже в п’ятницю, 17 листопада, викликати на допит. При цьому сам директор НАБУ знаходиться в Португалії у відрядженні.

“ГПУ порушила кримінальне провадження на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі деяких резонансних справ”, – пише видання.

Як повідомлялося, народний депутат з фракції “Народний фронт”, радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко оприлюднив перед засіданням комітету Верховної Ради з протидії корупції в середу аудіозапис, який може свідчити про можливий злочин з боку А.Ситніка.

“Кілька днів тому в інтернеті з’явилася розмова, під час якої людина з голосом, схожим на Ситника на зустрічі з невідомими особами зачитує їм матеріали оперативно-технічної розробки – “прослушки” дружини заступника військового прокурора Кулика (Костянтин Кулик – військовий прокурор сил АТО, якого НАБУ і САП підозрюють в незаконному збагаченні – ІФ). Ці матеріали становлять державну таємницю, якщо не були розсекречені … розголошення цих матеріалів тягне за собою кримінальну відповідальність за трьома статтями Кримінального кодексу – порушення законодавства про держтаємницю, розголошення матеріалів досудового слідства і перевищення службових повноважень”, – сказав А.Геращенко.

“Я публічно звертаюся до керівника САП Назара Холодницького, до генпрокурора Луценко (Юрія Луценка – ІФ), глави СБУ Грицака (Василя Грицака – ІФ) з тим, щоб вони відреагували відповідно до закону і вивчили запис, щоб дати юридичне оформлення подальших дій”, – сказав нардеп.

У свою чергу народний депутат з фракції “Блок Петра Порошенко” Сергій Лещенко заявив про наявний конфлікт інтересів у А.Геращенко і А.Ситніка в зв’язку з розслідуванням НАБУ “справи рюкзаків”, в якому фігурує син міністра внутрішніх справ України Олександр Аваков.

ИСТОЧНИКhttp://ua.interfax.com.ua/
ПОДЕЛИТЬСЯ