Глава МЗС Словаччини: говорити про членство України в ЄС передчасно

Передчасно говорити про те, чи могла б Україна в майбутньому стати членом Євросоюзу, заявив в понеділок глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак, який побував в кінці минулого тижня в Києві.

“Ні Україна не знаходиться в такому положенні, щоб ми могли говорити про її членство (в Євросоюзі), ні ЄС не готовий говорити про це. Але важливо, щоб Україна переймала європейські стандарти, щоб використовувала те, що отримує в рамках програми Східного партнерства” , – сказав Лайчак, якого цитує братиславський портал Teraz.

Відповідаючи на питання журналістів, чи не розтягнеться подібний процес з Україною так само, як з Туреччиною, на вельми невизначений період, Лайчак заявив, що Євросоюз зараз сам теж розвивається і змінюється.

“Євросоюз дає Туреччині зобов’язання, які сьогодні не в змозі виконати, і ще питання, чи в змозі виконати свої зобов’язання Туреччина. Зараз ЄС діє набагато більш обережно, саме тому подібні обіцянки він не дає, і буде оцінювати партнерів саме з їхньої поведінки і по тому, чи можуть вони бути корисним внеском для самого проекту Євросоюзу “, – сказав Лайчак.

Источник

ПОДЕЛИТЬСЯ