Делегація французьких сенаторів відвідала прифронтову зону на Донбасі

Представники сенату та МЗС Франції в четвер відвідали з робочим візитом Донецьку область у складі спільної делегації з заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Георгієм Тукою, представниками Верховної Ради та Міністерства закордонних справ України, повідомив прес-центр штабу АТО.

“Французькі сенатори на чолі з головою групи дружби “Франція-Україна” сенату Французької Республіки Ерве Мореєм відвідали КПВВ “Майорськ”, де ознайомились із процедурою перетину лінії розмежування. Також закордонні гості провели зустрічі з керівництвом військово-цивільних адміністрацій, ознайомилися з роботою недержавних засобів масової інформації в регіоні. Традиційно європейські політики заїжджають у прифронтову Авдіївку – мирне місто, яке пошматувала війна”, – йдеться в повідомленні на сторінці штабу у Facebook у п’ятницю вранці.

Основна мета візиту французької делегації – ознайомлення з політикою безпеки та соціально-економічною ситуацією в зоні конфлікту.

“Побачене французьку делегацію вразило. Після повернення додому політики мають намір активно закликати співвітчизників до підтримки України”, – зазначили в штабі АТО.

На брифінгу в Краматорську Е.Морей наголосив, що Франція послідовно підтримує цілісність і суверенітет України, ввела санкції проти Росії, незважаючи на те, що вони негативно позначаються на сільському господарстві Франції.

Сенатори запевнили, що Франція зацікавлена у співпраці з Україною – і в суспільно-політичній, і в економічній площині. Однак рішення про участь миротворців ООН на території України у французькому парламенті остаточно не ухвалено. Франція за мир у регіоні, за реформи, дотримання мінських домовленостей, безпечну роботу місії ОБСЄ.

Голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський запевнив європейських гостей, що після досягнення миру Україна стане гарним партнером для ЄС і дасть значний поштовх розвитку європейської економіки. Зокрема, голова Донеччини запропонував французькому бізнесу інвестувати в Донецьку область.

“Мрію, щоб кожна європейська країна мала свій індустріальний парк у Донецькій області. Адже демонополізація економіки області за допомогою європейських партнерів – це фундамент демократизації суспільства”, – зазначив П.Жебрівський.